Vladimíra

Píšu a čtu celý život

Jako malá jsem psala básničky a vedla školní časopis, na vysoké studovala jazyky a literaturu a můj první pracovní stůl nemohl být nikde jinde než v nakladatelství. Zkušenosti s psaním pro web jsem získávala jako projektová managerka ve webdeveloperské agentuře a copywriterka v agentuře zaměřené na tvorbu obsahu. Na volné noze se rozkoukávám teprve druhým rokem. Jako máma tříletého Andreje jsem pochopila hodnotu svého času, proto nepracuji pro každého. Své klienty mám ráda – cením si jejich odvahy podnikat, něco dělat a nenechat se odradit spoustou byrokracie.

Na mé práci mne baví to, že poznám stovky lidí a firem

Přičichnu k výrobě kávy, stavbě hotelové rezidence nebo zatěsňování oken. Díky tomu, že zjistím, jak funguje diecéze, jak se chovají pstruzi nebo neinvazivně testují kolejnice, uspokojuji svoji věčnou zvědavost. Bez zvědavosti a touhy po excelentním výsledku totiž nejde být skvělým copywriterem.

Když nepíšu

Hledám seifertovské všecky krásy světa. Připichuji nové lístečky a pohlednice na své korkové nástěnky. Pořizuji navzdory svému muži stále nové a nové obrazy. Chovám kočku Pastelku a krmím její rodinu i příbuzenstvo. Zamyšleně sleduji podzimní listopády. Chodím se do papírnictví nadechnout vůně a atmosféry. Neustále nakupuji nové stromy a keře, aby je muž mohl sázet na naší velké zahradě. Pozoruji vodní hladinu. Píšu a čtu. Čtu a píšu.